Bransoletki z różnych materiałów

2015-04-14

Bransoletki mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Obecnie każdy może znaleźć taką, która będzie jak najbardziej odpowiadała nie tylko temu, co nosi na co dzień, ale również jego przekonaniom.

Praktyczna elegancja

Biżuteria wykonana z metalu wydaje się najbardziej praktyczna. Można nosić ją na co dzień mając zwykle gwarancję, że nie rozerwie się w najmniej odpowiednim momencie. Oczywiście jest tak tylko wtedy, gdy została ona kupiona w sklepie oferującym dobrą jakość wyrobów. Czyszczenie takich bransoletek zależy od tego, z jakiego metalu zostaną one wykonane, jednak zwykle nie jest to zbyt trudne. W ostateczności można zlecić oczyszczenie takiego produktu specjaliście. W przypadku srebra, złota i innych metali szlachetnych mamy pewność, że będą one pasować zawsze - można je nosić na co dzień i w przypadku większych uroczystości.

Ekologiczna biżuteria w zgodzie z naturą

Niektórzy jednak wolą wybierać ozdoby nieco mniej standardowe. Obecnie często można zobaczyć połączenie metalu z innymi, naturalnymi materiałami. Wiele osób wybiera też całkowicie naturalne ozdoby. Można na przykład zdecydować się na połączenie drewna i rzemyków. Oryginalna ekologiczna biżuteria może zostać także wykonana z drewna korkowego. Ma ona tę zaletę, iż jest łatwa w konserwacji i nieco bardziej odporna na wodę niż standardowe drewno.


Dzieci i młodzież często wybierają biżuterię z tańszych materiałów, często także chcą wykonywać ozdoby samodzielnie. Idealnie do tego celu nadaje się mulina oraz ostatnio bardzo modne - gumki. Takie wyroby odznaczają się zwykle bogactwem kolorów.