Srebro ze złotem? Czemu nie!

2015-05-11

Jeszcze nie tak dawno temu, łączenie srebra ze złotem było traktowane jak stylistyczne nieporozumienie, a w niektórych kręgach - nawet odbierane jako nietakt. Dziś natomiast panuje znacznie większa swoboda w kwestii doboru stylizacji, zatem nic nie powinno stać na przeszkodzie w kwestii łączenia metali szlachetnych. Jak to jest w praktyce? Czy biżuteria srebrna może być mieszana ze złotą?


JESZCZE EKSTRAWAGANCJA CZY JUŻ STYLISTYCZNY FAUX-PAS?


Na pytanie czy wypada łączyć srebro ze złotem, bardzo trudno jest udzielić jednoznaczną odpowiedź. Można powiedzieć, że ile gustów tyle opinii, jednak panujące na rynku trendy, mogą być uznane za pewnego rodzaju wskazówkę w tym temacie. Coraz częściej zdarza się, że najbardziej uznani jubilerzy wypuszczają kolekcje, w których złoto łączy się z biżuterią srebrną. Takie połączenia zwykle okazują się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

biżuteria srebrna


WSZYSTKO ZE WSZYSTKIM?


Nie oznacza to jednak, że dopuszczalne jest łączenie każdego rodzaju ozdób. Mieszając srebro ze złotem, warto zadbać aby biżuteria utrzymana była w takiej samej stylistyce. W przeciwnym wypadku można uzyskać najwyżej efekt chaosu i przypadkowości. Druga zasada mówi, że nie należy przesadzać z ilością łączonych ozdób.