Elegancka biżuteria - czy dla każdego?

2016-01-18

Elegancka biżuteria to coś, co każda kobieta ma lub powinna posiadać. Nie zawsze jednak wiadomo, jak łączyć poszczególne elementy. Zbyt duża ilość ozdób rzadko wygląda dobrze, nawet jeśli są one doskonałej jakości. O czym warto pamiętać?

Elegancką biżuterię można założyć od święta i na co dzień. Jednak w tym pierwszym przypadku ilość tego typu elementów zależy jedynie od tego, jak bardzo ozdobna jest sukienka. Jeśli posiada ona wiele błyszczących cekinów i innych tego typu ozdób, wtedy biżuteria powinna być nieco bardziej skromna. W przypadku skromnych sukienek w stonowanych kolorach często można wyeksponować duży naszyjnik lub kolię. Zakładając pełny garnitur, składający się zazwyczaj z kolii, kolczyków i bransoletki należy jednak uważać - nawet w przypadku skromnej sukienki może dać to wrażenie przesytu.

Korzystając z biżuterii na co dzień warto ograniczyć ilość elementów. Najlepiej sprawdza się połączenie delikatnego naszyjnika i kolczyków. Można również zdecydować się na pierścionek lub bransoletkę, zależy to jednak często od miejsca pracy. Lepiej by ozdoby nie przeszkadzały na przykład podczas pisania na komputerze. N-Fashion biżuteria do pracy nie może być zwykle zbyt widoczna - lepiej zrezygnować z naprawdę dużych bransoletek czy kolczyków.