Wybieramy ślubne ozdoby do włosów

2017-10-15

Ozdoby do włosów często nosimy na co dzień, jednakże w dniu ślubu są one wręcz pożądane. Możliwości jest sporo. Mogą to być stylowe spinki, wianek z kwiatów czy chociażby ozdobna opaska. Na co się więc ostatecznie zdecydować?

Wybieramy ślubne ozdoby do włosów
Niezależnie od tego, na jakie ozdoby do włosów się ostatecznie zdecydujemy, powinny być one dopasowane do stylizacji ślubnej, czyli pasować do sukni ślubnej i fryzury. Bardzo popularne są mini kapelusze ozdobne, na których mogą widnieć piórka, woalki czy kryształki. Zwykle są one umocowane na grzebyku. Jest to świetna opcja dla pań inspirujących się stylem retro. Inną opcją jest wianek, który najczęściej wykonany jest z żywych kwiatów. Decydują się na niego przede wszystkim kobiety gustujące w stylu boho i romantycznym. Zamiast wianka można wpleść we włosy prawdziwe czy sztuczne kwiaty, które pasować będą do tych znajdujących się w bukiecie ślubnym.

Ciekawą opcją jest również grzebyk, który idealnie sprawdza się w przypadku długich włosów. Może być ozdobiony perełkami czy kryształkami. Wplata się go najczęściej przy uchu lub w koka. W sprzedaży nie brakuje też ozdób na druciku czy ozdobnych wsuwek. Klasyczną ozdobą jest też tiara, która sprawdzi się zarówno w przypadku włosów spiętych, jak i puszczonych luzem. Nie brakuje też pań, które stawiają na tradycyjne rozwiązania, czyli welon. W przypadku klasycznej stylizacji sprawdzi się idealnie. Warto jednak do niego dołożyć jeszcze dodatkową ozdobę.