Kolczyki srebrne a kształt twarzy

2017-10-16

Niejednokrotnie to nie sukienka lub dobrze dobrane buty stanowią o wyjątkowości codziennego ubioru, lecz odpowiedni dobór dodatków. Dobrze skomponowane kolczyki srebrne nie tylko dopełnią całościowy wygląd, ale także podkreślą dobrze zrobiony makijaż oraz uwydatnią delikatne rysy twarzy.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?
Dobór kolczyków wcale nie jest łatwym jeżeli nie zna się podstawowych zasad. Oto wskazówki czym kierować się wybierając kolczyki srebrne z uwagi na kształt twarzy:

- twarz owalna - aby buzia nabrała bardziej wyrazistych rysów, należy dobierać kolczyki srebrne w kształcie trójkątów albo kwadratów. Nie ma znaczenia, czy będą bardzo długie, czy tylko odrobinę wystające poza uszy. Najważniejsze jest to, aby były odpowiednio kanciaste.

- twarz trójkątna - spiczasty podbródek i wąską dolną partię twarzy dobrze zatuszują kolczyki krótkie. Warto pamiętać, że te długie i zwisające niepotrzebnie wysmuklają już smukłą.

- twarz kwadratowa - w takim wypadku najlepiej wybierać te kolczyki, które optycznie wysmuklą twarz oraz złagodzą rysy. Dlatego najlepsze będą kolczyki srebrne kuliste albo w kształcie okręgów. Inny polecany kształt to kształt albo łezki.

- twarz okrągła - z nią kobiety mają najwięcej problemów. Prawda jest jednak taka, że tego rodzaju twarz najkorzystniej będzie wyglądała w kolczykach długich, które nadadzą rysom ostrości. Jeśli nie lubisz tego typu biżuterii, wybierz krótsze, ale z pionowymi elementami.