Jaki prezent na chrzest wybrać dla dziecka?

2018-05-23

Wielkie uroczystości, takie jak przykładowo chrzest święty czy pierwsza komunia to zazwyczaj spory wydatek dla najbliższej rodziny, która głowi się nad tym, co podarować małemu człowiekowi. Coraz więcej osób rezygnuje jednak z burzy mózgów i idąc na łatwiznę przekazuje rodzicom kopertę z pieniędzmi. Rezultat takiego postępowania jest taki, że dziecko nie będzie miało żadnej oryginalnej pamiątki chrztu. Warto czasem się trochę wysilić i zastanowić się nad tym, jaki prezent na chrzest będzie najbardziej odpowiedni.

Co wziąć pod uwagę wybierając prezent na chrzest?

Zastanawiając się nad tym, co kupić dziecku z okazji chrztu świętego, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę jego płeć. Inna pamiątka chrztu świętego będzie bowiem odpowiednia dla chłopca, a inna dla dziewczynki. Pamiątki wykonane z materiału czy papieru różnią się chociażby kolorem, te przeznaczone dla dziewczynek są różowe, a te dedykowane chłopcom - niebieskie.

Co oprócz papierowej pamiątki chrztu?

Papierowa pamiątka chrztu z wypisanymi życzeniami oraz datą uroczystości to z pewnością przydatny drobiazg. Nie wypada jednak, aby dziecko, zwłaszcza od rodziców chrzestnych otrzymało wyłącznie taką pamiątkę. Warto prezent uzupełnić o coś bardziej wartościowego. Może to być przykładowo złoty bądź srebrny medalik przedstawiający wizerunek Matki Bożej. Z bardziej funkcjonalnych prezentów, można na przykład wybrać ozdobny zegarek.