ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów i ich rodzaje

2018-06-13

Istnieje wiele różnych dodatków do odzieży, których zadaniem jest wzbogacenie kreacji czy też nadanie im eleganckiego wyglądu. Korzystają z nich przede wszystkim kobiety, jednak dodatki takie biżuteria stają się coraz popularniejsze również wśród mężczyzn. Jednymi z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie niezwykle cennych dodatków są ozdoby do włosów.

Rodzaje ozdób i ich funkcje

Istnieje wiele różnych rodzajów ozdób, których głównym zadaniem może być pełnienie funkcji użytkowej, czyli utrzymywanie fryzury we właściwym położeniu lub funkcji ozdobnej, stanowiąc przede wszystkim dodatek do stroju. Najlepszym przykładem tych pierwszych są drobne spinki, potocznie nazywane wsuwkami, które zazwyczaj są niewidoczne, a ich jedynym zadaniem jest podtrzymywanie fryzury. Wiele ozdób do włosów o dużych walorach estetycznych to z kolei na przykład opaski do włosów.

Dopasowanie ozdób do włosów do ubioru

Dobranie ozdób do kreacji nie zawsze jest proste. Do eleganckich strojów na specjalne okazje pasować będą przede wszystkim złote i srebrne spinki, opaski i ozdobne grzebienie. Natomiast do nieco bardziej codziennych, swobodnych kreacji pasują ozdoby do włosów takie jak materiałowe opaski czy te imitujące wianki kwiatów, które nadają włosom lekkości i naturalności. Podobnie jak w przypadku wyboru elementów odzieży, tu również warto kierować się kolorystyką - do jaskrawych ubrań pasować będą ozdoby w stonowanych barwach, a w przypadku białych i czarnych strojów sprawdzą się te bardziej kolorowe, które je urozmaicą i ożywią.